Piotr Walczak - kierownik działu sprzedaży Melaco

Wywiad z Piotrem Walczakiem

Rozwój naszych produktów to także rozwój klienta

Piotr Walczak, kierownik działu sprzedaży, pracuje w Melaco od 2004 roku. Do branży meblowej przeszedł po latach spędzonych w motoryzacji. Choć to zupełnie inny świat, meble od zawsze były jego konikiem.
W Melaco zajmuje się obsługą klientów z Polski, która jest jednym z czołowych producentów mebli na świecie, a także z Niemiec, Finlandii czy ze Wschodu. Jak wygląda jego praca i co myśli na temat polskiego rynku meblarskiego?

Co wyróżnia Melaco jako producenta komponentów meblowych?

Wysoka jakość i terminowość dostaw to dzisiaj standard każdej udanej współpracy, natomiast mamy dwa mocne punkty, które wyróżniają ofertę Melaco na tle pozostałych. Promujemy innowacyjne produkty, które są naprawdę ciekawe i oryginalne. Cieszymy się, kiedy nasz klient umieszcza nasze propozycje w swoich kolekcjach mebli. Drugim punktem są nasze ogromne możliwości. Realizujemy zlecenia, które dla klienta mogą być trudne do wykonania w seriach produkcyjnych. Można powiedzieć, że rozwój naszych produktów to także rozwój klienta.

Czy współpracujecie z projektantami firm meblarskich?

Obserwując polski rynek meblowy, mogę powiedzieć, że kiedyś producenci chętniej stawiali na odważny design i rozwijali swoje produkty niż dzisiaj. Teraz delikatnie zmienili swoje priorytety i skupili się na sprawdzonych, popularnych projektach. Jednak nie wszyscy i wciąż możemy znaleźć naprawdę niezwykłe projekty w ofercie znanych marek, które są nie tylko funkcjonalne ale i wizualnie atrakcyjne.

Staramy się zaszczepiać im innowacyjne pomysły i to niewątpliwie sukces, jeśli nasi klienci wprowadzają je do swojej ofertyCały czas podpowiadamy i prezentujemy nowe, ciekawe dekory. Mamy stały kontakt z osobami, które zajmują się ich wdrażaniem po stronie producenta.

COMPLETE SKIN DOOR Melaco

Jak klienci reagują na nowości Melaco? Są zainteresowani Waszymi propozycjami, czy trzymają się sprawdzonych rozwiązań?

Każda nowość to pretekst do rozmowy z klientem. Oczywiście, nie zawsze wszystko się spodoba i trafi do produkcji, ale cały czas poszukujemy rozwiązań, które będą odpowiedzią na potrzeby docelowego odbiorcy. Ludzie chcą ładnie i funkcjonalnie mieszkać. Dobrym przykładem takiej nowości są płyty w wysokim połysku. Podczas gdy dopiero zaczynały zdobywać popularność w 2008 roku, my już mieliśmy świetnie rozwiniętą technologię i sprzedaż. Wstęgi drzwiowe zastosowane w meblach łazienkowych, blaty podumywalkowe, blaty w technologii postforming to wybrane pomysły, które zostały zaadaptowane przez klientów i były strzałem w dziesiątkę. Mamy ich naprawdę wiele.

W przypadku nowości nie ma żadnej zasady. Niektóre od razu padają na podatny grunt, inne zaś pojawiają się za szybko i producenci nie są na nie jeszcze gotowi.

Aktualnie pracujecie nad panelami dekoracyjnymi Design Solutions™ 4_kitchen oraz kolekcją Home Office Select. Do kogo je kierujecie? Kto jest ich odbiorcą?

Design Solutions™ 4_kitchen to panele ścienne, które są alternatywą dla płytek między szafkami wiszącymi a blatem. Charakteryzują się łatwym montażem w technologii Flick&Click™. Po połączeniu elementów wystarczy przykleić je do ściany za pomocą kleju montażowego. To zdecydowanie szybszy i czystszy sposób niż kładzenie płytek. Wstępnie wybraliśmy kilka motywów inspirowanych betonem architektonicznym, marmurem, kamieniem oraz fakturą tkanin. Taka gama wzorów pokazuje możliwości aranżacyjne, jakie dają te płyty. Mimo że zostały stworzone z myślą o kuchennych wnętrzach, świetnie pasują także do innych pomieszczeń. Rozmawialiśmy już z klientami, którzy są nimi zainteresowani i okazuje się, że chętnie wykorzystaliby je właśnie w kontekście wystroju salonu czy sypialni.

Aranżacja kuchni - jakie fronty kuchenne wybrać?

Kolekcja Home Office to meble modułowe oparte na czterech bryłach składanych beznarzędziową technologią na click. Są świetnie wykończone, a dodatkowo moduły Select są dwukolorowe i wyprofilowane w środku. Home Office doskonale uzupełnia ofertę mebli dostępnej na rynku, szczególnie w kontekście aranżacji mniejszych pomieszczeń. To właśnie w nich liczy się pomysłowe zagospodarowanie przestrzeni. Ich ogromnym atutem jest uniwersalne zastosowanie. Mogą być stosowane jako niezależne bryły lub posłużyć do złożenia mebla, np. regał, biurko, siedzisko czy stolik. Co ważne, zestaw Home Office można rozwijać, dokupując z czasem kolejne moduły.

meble modułowe domowe biuro home office select

Poprzedni wpis

Fronty meblowe mają ogromny wpływ na finalny wygląd mebla, a także aranżację wnętrza. Szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, co wyróżni Twoją kolekcję na tle konkurencji? Sprawdź technologię MICRO MILLING™.

Następny wpis

Fronty kuchenne odgrywają kluczową rolę w aranżacji kuchni. Nadają jej charakter i określają styl wnętrza, dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Zastanawiasz się, jaki rodzaj wybrać? Poznaj najpopularniejsze sposoby wykończenia.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Leszek Niemczynowski

specjalista ds. sprzedaży