Technologia

Poznaj nasze procesy technologiczne

Kluczowymi technologiami stosowanymi w MELACO są: prasowanie próżniowe, laminowanie ciągłe na bazie technologii HOT MELT LAMINATION, ciągłe opłaszczawianie wąskich elementów. Zajmujemy się produkcją gotowych formatek poprzez formatowanie i okleinowanie wąskich płaszczyzn oraz obróbkę CNC – frezowanie, wycinanie wpustów, wiercenie otworów wytwarzanych komponentów meblowych zgodnie z dokumentacją klienta.

Opracowaliśmy również własne rozwiązania technologiczne MICRO MILLING™ oraz FLICK&CLICK™.

Technologia

Prasowanie próżniowe to jeden z podstawowych procesów technologicznych w MELACO stosowanych w produkcji frontów meblowych. Na jego bazie powstają elementy do mebli MELAFOL i MAGIC GLOSS.

Zobacz więcej
Hot melt lamination Melaco

Technologia

Technologia ciągłego laminowania HOT MELT LAMINATION jest uznawana za jeden z najnowocześniejszych procesów produkcyjnych zapewniający znakomitą jakość wykańczanej powierzchni, który zdobył uznanie wielu producentów mebli. Jest stosowana w produkcji płyt i wstęg meblowych postforming COMPLETE SKIN.

Zobacz więcej

Technologia

W procesie ciągłego opłaszczawiania wąskich elementów w technologii HOT MELT LAMINATION takich jak listwy, profile i panele na bazie płyt MDF lub wiórowych nakładany jest reaktywny klej PUR, a następnie nanoszona folia polimerowa PVC, PP, PET lub folia typu FINISH.

Zobacz więcej
Obróbka CNC Melaco

Technologia

Wszystkie wytwarzane elementy meblowe możemy poddać finalnej obróbce CNC według dokumentacji klienta. Zajmujemy się frezowaniem, wierceniem, wycinaniem czy wręgowaniem. Wykonywane działania wyróżniają się precyzją, powtarzalnością i wysoką jakością.

Zobacz więcej
FLICK&CLICK Melaco

TECHNOLOGIA

System Flick&Click™ jest oparty na opatentowanej, beznarzędziowej technologii montażu Threespine®.

Zobacz więcej
MICRO MILLING™ Melaco­­

TECHNOLOGIA

Technologia MICRO MILLING™polega na precyzyjnej obróbce powierzchni pokrytej folią dwuwarstwową poprzez odfrezowanie na minimalną głębokość warstwy wierzchniej i odkrycie drugiej, często inaczej zabarwionej warstwy.

Zobacz więcej
Park maszynowy Melaco

PARK MASZYNOWY

Nasz park maszynowy tworzą zaawansowane technologicznie maszyny zapewniające precyzyjne wykończenie i obróbkę oferowanych komponentów.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży