Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!

Aktualność

Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards!

Nasza linia produktów HOME OFFICE Select zwyciężyła w międzynarodowym konkursie. Jury powołane przez Forest Stewardship Council® przyznało nagrodę w kategorii Interior Furniture – Home Office.

O FSC Furniture Awards 2021

Nagrody FSC Furniture Awards 2021 mają na celu zidentyfikowanie i nagrodzenie firm certyfikowanych przez FSC. Firmy zgłoszone w bieżącym roku do konkursu mają swoje siedziby w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czechach, Niemczech, Włoszech, Polsce, San Marino, Serbii, Słowenii, Wielkiej Brytanii. Produkty nominowane są w 7 kategoriach: Home Living, Home Office, Meble biurowe, Meble dla przestrzeni publicznej, Meble ogrodowe do domu, Meble ogrodowe dla przestrzeni publicznych, Meble zewnętrzne do przestrzeni publicznych.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na temat wykorzystania drewna z certyfikowanych źródeł. Jak pokazują badania GlobeScan przeprowadzone na zlecenie FSC International, aż 84% konsumentów oczekuje, że firmy zadbają o to, by sprzedawane przez nich produkty z drewna nie przyczyniały się do wylesiania. Certyfikat FSC potwierdza i mobilizuje firmy z branży meblowej do sięgania właśnie po drewno zrównoważonego pochodzenia. Galę wręczenia nagród, która odbyła się w tym roku online, poprzedziła dyskusja na ten temat, w której udział wzięli przedstawiciele FSC International, międzynarodowych organizacji pozarządowych, ale także właściciele lasów, dziennikarze i sprzedawcy detaliczni.

Jednak posiadanie certyfikatu FSC nie było jedynym warunkiem przystąpienia do konkursu. Jury brało także pod uwagę inne czynniki, jak design, funkcjonalność i odpowiedź nominowanych rozwiązań na oczekiwania klientów. Miło nam, że kapituła doceniła ponadczasowość i uniwersalność, jaką oferują meble modułowe z linii HOME OFFICE Select, a także ich perfekcyjne, eleganckie wykończenie.

HOME OFFICE Select – modułowe meble do każdego wnętrza

Znakiem rozpoznawczym modułów meblowych z linii HOME OFFICE Select jest unikatowy, stylowy wygląd. Powierzchnie zewnętrzne pokryliśmy folią polimerową w kolorze WOLFRAM GREY w wykończeniu SUPERMATT. Wewnątrz znajduje się folia z deseniem Natural Kendal Oak z synchroniczną strukturą drewna. Wąskie płaszczyzny posiadają wyprofilowane krawędzie w technologii postforming.

Kolekcja HOME OFFICE Select dostępna jest także w ciepłym kolorze drewna, który zapewnia wysokiej jakości płyta laminowana o barwie Natural Kendal Oak. Rdzeń płyty wykonany jest z niskoemisyjnej płyty wiórowej o grubości 16 mm. Naturalne drewno to doskonały wybór dla skandynawskich i nowoczesnych wnętrz oraz idealny sposób, by nadać pomieszczeniu przytulności.

Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!
Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!
Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!
Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!

Elementy z linii HOME OFFICE Select można wykorzystać do stworzenia praktycznego regału do przechowywania, stolika albo ergonomicznego biurka do pracy lub nauki. Uniwersalne moduły pozwalają na dowolną aranżację wnętrza, bez względu na jego wymiary. Meble mogą pełnić także różne funkcje – w ciągu dnia można z nich zbudować biurko, a po godzinach wykorzystać moduły jako stolik kawowy. Mogą one także oddzielać część Home Office od pozostałej przestrzeni domowej, zapewniając prywatność niezbędną do pracy.

biuro domowe home office select
Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!

Melaco – jedyna polska firma z nagrodą FSC

Wygrana w tegorocznej edycji konkursu cieszy nas tym bardziej, że otrzymaliśmy nagrodę jako jedyna firma z Polski. Cieszymy się, że możemy w ten sposób reprezentować polskie produkty na arenie międzynarodowej i zwracać uwagę na doskonałą jakość naszych rodzimych wyrobów. Warto pamiętać, że to właśnie Polska jest na pierwszym miejscu pod względem liczby firm meblowych (861) z certyfikatem FSC. Na drugim miejscu znajduje się Wielka Brytania (746), a na trzecim miejscu Włochy (602).

Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku do konkursu dołączyła również Polska – powiedziała dla magazynu „Meblarstwi24” Karolina Tymorek, Koordynatorka Projektu FSC w Polsce. – Na podstawie oficjalnych danych Eurostatu Polska w 2018 roku wyprzedziła Niemcy w wartości sprzedanych za granicę mebli i zajęła pierwsze miejsce w eksporcie mebli w Europie. Dlatego cieszy nas fakt, że w ogłoszonym przez nas konkursie na podium znalazła się również polska reprezentacja w postaci firmy Melaco Sp. z o.o. z Nowej Soli, która zwyciężyła w kategorii Home Office. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i liczymy, że w przyszłych latach więcej polskich producentów z certyfikatami FSC dołączy do tego grona.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie FSC Furniture Awards. Zachęcamy do poznania innowacyjnych produktów z drewna o zrównoważonym pochodzeniu.

Zachęcamy też do obejrzenia gali wręczenia nagród. Rozmowę z Beatą Piotrowską, Zastępcą Dyrektora ds. Produkcji i Rozwoju w Melaco Sp. z o.o. rozpoczyna się od godziny i ośmiu minut (czas: 1:08:00).

Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards 2021!

FSC FURNITURE AWARDS

Dziękujemy!

Dziękujemy jury konkursu, które doceniło nie tylko nasze wysiłki w dostarczaniu rozwiązań wspierających naturalny rozwój naszego środowiska, ale także nasze dążenie do oferowania produktów o wysokiej funkcjonalności przy jednoczesnym dbaniu o design.

Dziękujemy również naszym Pracownikom, Klientom i Partnerom, dzięki którym możemy dzisiaj świętować ten ważny sukces. Cieszymy się, że jesteście z nami i dzielicie się swoim zaangażowaniem, pomysłowością i kreatywnością. Dzięki temu możemy się rozwijać i wspólnie zmieniać branżę meblową w kraju i za granicą.

Poprzedni wpis

Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę ze start-upem z Poznania – firmą Noo.ma. Młodzi projektanci szukali wykonawcy dla swoich produktów oraz wsparcia technicznego w zakresie produkcji. W listopadzie pojawiły się pierwsze efekty naszej kooperacji. Poznaj jej historię.

Następny wpis

Technologia Flick&Click™ pozwala na projektowanie i tworzenie mebli o jeszcze wyższej funkcjonalności. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie oraz Twoim klientom.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży