Lokalna współpraca na światową skalę: Noo.ma i Melaco

Aktualność

Lokalna współpraca na światową skalę: Noo.ma i Melaco

Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę ze start-upem z Poznania – firmą Noo.ma. Młodzi projektanci szukali wykonawcy dla swoich produktów oraz wsparcia technicznego w zakresie produkcji. W listopadzie pojawiły się pierwsze efekty naszej kooperacji. Poznaj jej historię.

Polski produkt na rynku międzynarodowym

Start-up Noo.ma to prężnie rozwijający się e-commerce z misją. Jego założyciele kładą duży nacisk na zrównoważony rozwój, przejrzystość w zakresie produkcji oraz cen, a także na lokalność. Zależy im, by każdy projekt realizowany był w całości w Polsce. Start-up ma też jasny cel rozwoju.

Staramy się zbudować firmę, która ma kompleksową ofertę handlową. – mówi Cyprian Bieniarz, reprezentant firmy Noo.ma. – W swojej ofercie mamy meble skrzyniowe, ale również meble tapicerowane, stoliki kawowe, akcesoria, pracujemy też nad oświetleniem. W 100% działamy w e-commercie, to znaczy 100% naszych zamówień realizowanych jest przez nasz sklep internetowy. Każdego miesiąca docieramy do tysiąca klientów i zdecydowaną większość eksportujemy na rynki zachodnie. Chcemy, żeby Noo.ma była pierwszą marką z Polski, która jest rozpoznawalna na arenie międzynarodowej i chcemy być dużym zawodnikiem na tym rynku.

Międzynarodowe ambicje nie zatarły jednak najważniejszego – dążenia, by produkty wykonywane były lokalnie. Dlatego, kiedy Noo.ma szukała wykonawcy dla swoich produktów, zwróciła się z zapytaniem do polskich zakładów produkcyjnych.

Szukaliśmy firmy z Polski z naszej okolicy, która w profesjonalny sposób podejdzie do produkcji naszych mebli skrzyniowych – mówi Cyprian Bieniarz z Noo.ma. – Mamy w ofercie kilka modeli mebli skrzyniowych, komód, RTV. Wysłaliśmy więc zapytanie do kilku firm, a jedną z nich było właśnie Melaco. Spotkaliśmy się z bardzo fajnym odzewem, z profesjonalną obsługą. Wdrażamy aktualnie dwa produkty do produkcji i planujemy bardzo długą współpracę.

Oprócz samej produkcji, zespół projektantów w Noo.ma potrzebował również technicznego wsparcia. Partnera, który pomoże dobrać odpowiednie technologie do realizacji ambitnych projektów, zweryfikuje ich możliwości pod kątem wykonania, zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązania. Ponieważ w takiej roli czujemy się najlepiej, z przyjemnością zaprezentowaliśmy nasze doświadczenie oraz technologie, z jakich korzystamy na co dzień.

O tym, jak współpracujemy z projektantami, przeczytasz również we wpisie: Jak powstawała kolekcja RIBBON dla firmy VOX. Wywiad z projektantką, Joanną Leciejewską

Pierwszy produkt już w produkcji

Dla firmy Noo.ma zrealizowaliśmy projekt komody RTV w trzech kolorach: czerni, bieli oraz terakoty. Ten funkcjonalny, minimalistyczny mebel o ciekawym designie trafia w najbardziej wymagające gusta. Musieliśmy upewnić się, że jego wykonanie będzie spełniać równie wysokie oczekiwania.

Elementy komody wykonaliśmy na bazie płyty wiórowej, laminowanej – wyjaśnia Dariusz Piotrowski, Wiceprezes firmy Melaco Sp. z o.o. – Wąskie płaszczyzny oklejamy z wykorzystaniem naszej technologii oklejania wąskich płaszczyzn z zastosowaniem kleju PUR, dzięki czemu osiągnęliśmy efekt braku tzw. linii klejowej. Operacje wiercenia i frezowania wykonujemy na wiertarkach i centrach obróbczych CNC. W drugiej połowie listopada wykonaliśmy już pierwszą seryjną partię produkcyjną. Przedstawiciele firmy Noo.ma odwiedzili wówczas nasz zakład, żeby dokonać odbioru jakościowego. Dopiero po tym odbiorze mogliśmy uruchomić pełną produkcję.

Lokalna współpraca na światową skalę: Noo.ma i Melaco

Na tym wyzwania się nie kończą. Po uruchomieniu seryjnej produkcji komody, rozpoczniemy prace nad kolejnym produktem, który marka Noo.ma posiada już w swojej ofercie. Planowany termin produkcji w tym przypadku przypada na drugą połowę lub koniec stycznia 2022 roku.

Cieszymy się, że możemy być częścią tak ciekawego projektu. Dzięki wdrażanej przez nas polityce zrównoważonego rozwoju, doskonale wpisujemy się w profil działalności poznańskiego start-upu. Dysponujemy również technologiami, które pozwolą firmie tworzyć produkty wysokiej jakości w oparciu o innowacyjne rozwiązania. O to, dlaczego Noo.ma zdecydowała się podjąć z nami współpracę, również spytaliśmy Cypriana Bieniarza:

Wiem, że dla wielu firm cena ma kluczowe znaczenie i oczywiście to jest duży czynnik, natomiast równie ważnym, jeśli nie ważniejszym czynnikiem jest profesjonalna obsługa. Liczyliśmy na pomoc przy wdrożeniu produktu do produkcji, odpowiedzi na pytania dotyczące kwestii technicznych, których dla nas – jako firmy projektowej – nie zawsze są jasne, jak wybór maszyny, technologii, płyty. Super, że Melaco oferuje takie wsparcie i potrafi zoptymalizować kwestie produkcyjne.

Lokalna współpraca na światową skalę: Noo.ma i Melaco

B2B

Prowadzisz firmę projektową i szukasz zaufanego wykonawcy?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy Tobie zaoferować. Zadzwoń lub napisz:

+48 68 387 92 08
melaco@melaco.com.pl

Poprzedni wpis

6 grudnia 2021 r. odbyła się gala wręczenia nagród w ramach konkursu Diamenty Meblarstwa 2022. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały tym razem fronty meblowe 3D z linii MELAFOL. Poznaj bliżej nasz produkt.

Następny wpis

Nasza linia produktów HOME OFFICE Select zwyciężyła w międzynarodowym konkursie. Jury powołane przez Forest Stewardship Council® przyznało nagrodę w kategorii Interior Furniture - Home Office.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży