diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco

Aktualność

Melaco z kolejnym Diamentem Meblarstwa!

6 grudnia 2021 r. odbyła się gala wręczenia nagród w ramach konkursu Diamenty Meblarstwa 2022. To prestiżowe wyróżnienie otrzymały tym razem fronty meblowe 3D z linii MELAFOL. Poznaj bliżej nasz produkt.

Tworzymy Diamenty już od 2018 r.

Diamenty Meblarstwa to ważne wydarzenie w branży meblowej – plebiscyt docenia i nagradza innowacyjne, stylowe i funkcjonalne rozwiązania dla domu i przestrzeni publicznych. Równie istotnym elementem jest jakość oraz doskonałe wykończenie, zapewniające meblom trwałość oraz ponadczasowy wygląd.

Znając te wymagające kryteria, nie wahamy się zgłaszać do plebiscytu naszych nowoczesnych produktów, stworzonych z myślą o producentach meblowych oraz konsumentach końcowych:

  • W 2018 roku w konkursie tytuł Diamentu Meblarstwa otrzymała opatentowana technologia łączenia elementów meblowych Flick&Click™ eliminująca konieczność użycia narzędzi w trakcie montażu. Estetyczne wykończenie mebli, które nie wymagają wierceń, wkrętów ani zaślepek przypadło do gustu wymagającemu jury.
  • W 2021 roku nagroda powędrowała do naszej linii HOME OFFICE Select – kolekcji mebli modułowych o bardzo eleganckim wykończeniu i niezwykle wysokiej funkcjonalności. Więcej na ten temat pisaliśmy we wpisie: Diament Meblarstwa 2021 dla Melaco. Sprawdź nasze nagrodzone produkty.

W tym roku do tego grona dołączyły nasze trójwymiarowe fronty meblowe z linii MELAFOL. Do konkursu stanęły również nasze panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ 4_interior, stworzone z myślą o domowych wnętrzach oraz nowa odsłona technologii Flick&Click™ – łączenie CORNER90.

Poznaj wszystkie produkty Melaco, nominowane do tegorocznej edycji plebiscytu: Nasze produkty w konkursie Diamenty Meblarstwa 2022

diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco
diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco

Trójwymiarowe fronty meblowe MELAFOL

Tegoroczny zwycięzca zachwycił jury nietypowym wykończeniem, wzbogaconym o wspaniałe frezy na powierzchni płyty oraz na jej krawędziach. Dzięki temu fronty meblowe zyskały naprawdę unikalny wygląd, a wśród przedstawionych wzorów znalazły się m.in.: struktura plastra miodu, geometryczne kształty, faliste wypukłości.

Nietypowy design to jedno – nasz produkt wyróżnia także doskonała jakość. Trójwymiarowe fronty meblowe MELAFOL są odporne na działanie wilgoci i podwyższonej temperatury, dzięki czemu sprawdzą się świetnie zarówno w sypialni, pokoju dziennym, jak i w toalecie czy kuchni. Są też niezwykle trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia.

diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco
diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco

Do produkcji frontów wykorzystujemy jednostronnie laminowane płyty MDF o grubości od 16 do 28 mm. Oklejamy je wysokiej jakości folią polimerową w procesie prasowania próżniowego, który pozwala na precyzyjne pokrycie komponentu w trzech płaszczyznach. Zastosowanie w procesie wytrzymałego kleju PUR podnosi parametry wytrzymałościowe frontów.

Zastosowanie folii termoplastycznych z linii PREMIER MATT powoduje natomiast, że powierzchnia jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości, a wszelkie drobne rysy i uszkodzenia mechaniczne, które powstają w wyniku użytkowania, można łatwo „wyleczyć” w domowych warunkach. Więcej o zaletach technologii próżniowej i folii PREMIER MATT pisaliśmy we wpisie: Technologia próżniowa w produkcji frontów PREMIER MATT. Poznaj rozwiązanie łączące nowoczesność i funkcjonalność.

diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco

Diamenty Meblarstwa 2022

Kolejne ważne wyróżnienie

W Melaco od lat łączymy nowoczesne rozwiązania z funkcjonalnością i ciekawym designem. Współpracujemy z architektami wnętrz, projektantami mebli, producentami i hurtowniami, śledząc nieustannie branżę oraz oczekiwania i potrzeby użytkowników końcowych.

Przeczytaj również: Melaco z nagrodą FSC Furniture Awards!

Dlatego tym bardziej cieszy nas wyróżnienie w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Meble.pl oraz prestiż jaki wiąże się z otrzymaniem tej ważnej nagrody. Liczymy, że dzięki temu będziemy mogli docierać z naszymi nowoczesnymi technologiami do jeszcze szerszej grupy producentów i architektów, dostarczając w ten sposób doskonałej jakości meble do konsumentów końcowych.

Dziękujemy za ten sukces zarówno kapitule konkursu, jak i wszystkim osobom, które się do niego przyczyniły: naszym pracownikom, partnerom oraz klientom. Cieszymy się, że możemy wpływać na kształt branży w Polsce i za granicą. Kolejny Diament Meblarstwa na pewno zmotywuje nas do dalszej pracy i do ciągłego udoskonalania naszych produktów i technologii.

diamenty meblarstwa 2022 trójwymiarowe fronty meblowe melafol melaco

B2B

Zostań naszym Partnerem!

Chcesz pracować z nami na wspólne sukcesy? Skontaktuj się z nami i dołącz do grona naszych Partnerów. Stwórzmy razem coś wyjątkowego!

Poprzedni wpis

Niesprzyjające warunki, jakie stworzyła pandemia, postanowiliśmy potraktować jak wyzwanie. Chociaż branża nadal boryka się ze skutkami COVID-19, my staraliśmy się nie tracić z oczu naszych rozwojowych celów. Jak nam poszło? Przeczytaj podsumowanie roku 2021 w Melaco.

Następny wpis

Kilka miesięcy temu nawiązaliśmy współpracę ze start-upem z Poznania – firmą Noo.ma. Młodzi projektanci szukali wykonawcy dla swoich produktów oraz wsparcia technicznego w zakresie produkcji. W listopadzie pojawiły się pierwsze efekty naszej kooperacji. Poznaj jej historię.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży