aktualność

Nowe trendy kolorystyczne w branży meblowej. Colour Road 2021/22 marki RENOLIT

Podczas gdy mierzymy się z wyzwaniami pandemii, marka RENOLIT odbywa swoją kolorystyczną podróż po trendach. Jakie barwy królować będą we wnętrzach i w jaki sposób odpowiadają na najbardziej aktualne potrzeby klientów? Sprawdź.

Kolorystyczna podróż w czasach pandemii

Eksperci marki RENOLIT nie ukrywają, że warunki globalnej epidemii znacząco wpłynęły na ich poszukiwania idealnych zestawień kolorystycznych. W tym okresie mają one przede wszystkim przynieść ukojenie, umożliwić powrót do natury i korzeni, a także zaznać ciepła i utęsknionego dotyku.

Colour Road 2021/22 opiera się na trzech filarach:

  • ELEMENTS
  • FUNDAMENTAL
  • STATEMENT

Naturalne i pełne harmonii wnętrza

Pierwszy z tych filarów – ELEMENTS – nawiązuje do natury, łącząc oceaniczny błękit Ocean Breeze, głęboki turkus lodowca Acai Berry, energetyzującą żółć Lemongrass oraz zainspirowany zielenią porostów Lichen Green.

Barwy świetnie korespondują z teksturą drewna o ciepłym zabarwieniu, ale także z imitacjami kamienia w jasnej i ciemnoszarej odsłonie:

Więcej o tej palecie przeczytasz we wpisie: Linia ELEMENTS marki RENOLIT: Wnętrza inspirowane naturą

Powrót do korzeni i fundamentalnych wartości

Minerały, piasek, gleba, skamieliny – to podstawy, na których powstaje świat i nasza współczesna cywilizacja. Marka RENOLIT zwraca na nie uwagę jako na fundament naszego istnienia w linii FUNDAMENTAL.

Dzięki FUNDAMENTAL staramy się ponownie połączyć z naszymi podstawowymi wartościami i zanurzyć się w trwałym, niezmiennym duchu ziemi pod naszymi stopami – wyjaśniają eksperci RENOLIT.

Linia obejmuje ciemny Mineral Grey i ponadczasowy Cubanit Grey, które stanowią podstawowe odcienie sezony. Ich uzupełnieniem jest ciepły Sand Grain oraz teksturowana biel Raw Cotton, przywołująca skojarzenia z rozległymi polami bawełny.

Nowe trendy kolorystyczne w branży meblowej Linia fundamental marki renolit

Eksperci RENOLIT zwracają uwagę na bogactwo tekstur, które bezpośrednio wiążą się z doświadczeniem dotyku:

Zapraszamy do zbliżenia się do tych tekstur i doświadczenia ich w całej ich różnorodności – od jędrnych, przez ziarniste, po miękkie jak poduszka. Być może dystans społeczny dzieli nas od siebie, ale to sprawiło, że nasz zmysł dotyku stał się jeszcze ważniejszy, wywołując zapotrzebowanie na żywe, dotykowe tekstury w naszych domach i naszych ubraniach.

To właśnie tekstury są siłą tego zestawienia, nadając z pozoru powściągliwej aranżacji wyrafinowania i bogactwa.

Siła ciepłego dotyku

Ludzkie ciało jest jednym z największych arcydzieł natury, a jego pomysłowa konstrukcja pozwala mu działać jako nasz stały przewodnik w łączeniu się z naszymi wewnętrznymi jaźniami. Każdy centymetr kwadratowy naszej skóry zawiera do 235 komórek czuciowych, które reagują na ciepło lub nacisk, zapewniając nam nieprzerwany strumień informacji o nas samych i naszym środowisku.

Linia STATEMENT opiera się na zmysłach. Eksperci RENOLIT podkreślają wagę receptorów dotykowych, dzięki którym bodźcie, jakich doświadczamy, stają się informacją. Trafia ona do mózgu, łącząc się ze wspomnieniami.

To właśnie dotyk jest punktem wyjścia dla tej palety barw. Zawarty w bladoróżowym odcieniu Touch!, przypominającym ciepły kolor skóry, stał się punktem wyjścia do stworzenia korespondujących zestawień. Paleta objęła także miękki brązowy odcień Hands on!, symbolizujące uznanie dla rękodzieła, a także kojarzący się z radością życia Feel alive! Całość zamyka klasyczna, bardzo ciepła barwa Lacquer Red!

Nowe trendy kolorystyczne w branży meblowej Linia statement marki renolit

Ponieważ spędzamy więcej czasu w domu, potrzebujemy kolorów, które rozjaśnią nasz nastrój i emanują ciepłem, które naprawdę możemy poczuć. Nasze nowe odcienie różu, brązu i czerwieni doskonale komponują się z drewnem i kamieniem w imponujących odcieniach szarości, tworząc bogatą symfonię materiałów, która tworzy uderzające STATEMENT w aranżacji wnętrz – podsumowują eksperci RENOLIT.

Podążaj za trendami! Skontaktuj się z nami i poznaj szeroką paletę barw oraz deseni, które Twoi klienci pokochają.

Poprzedni wpis

Aneta Wisłocka jest z nami już od ponad 25 lat i doskonale zna wszelkie zakamarki firmy, ponieważ zajmuje się księgowością. Obserwowała zmiany, jakie dokonywały się w naszym zakładzie w ostatnim ćwierćwieczu i właśnie o nie, między innymi, spytaliśmy ją w tej rozmowie.

Następny wpis

Szlachetne wykończenie i wysoka wytrzymałość – to zalety naszych paneli drzwiowych, które z powodzeniem stosują producenci drzwi wejściowych do mieszkań. Poznaj bliżej nasz produkt.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Leszek Niemczynowski

specjalista ds. sprzedaży