targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

Aktualność

W poszukiwaniu inspiracji. Targi SICAM 2021

Między 12 a 15 października przyjechaliśmy do Pordenone we Włoszech, gdzie miała miejsce dwunasta już edycja targów SICAM. W ciągu kilku dni prześledziliśmy najważniejsze trendy, poznaliśmy ciekawe nowości i spotkaliśmy się z przedstawicielami branży, którzy – podobnie jak my – stawiają na jakość oraz innowacje.

Targi SICAM 2021

Wydarzenie odbyło się w tym roku po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Frekwencja pokazała, że uczestnicy targów z niecierpliwością czekali, by móc ponownie spotkać się twarzą w twarz, wymienić się doświadczeniami oraz pomysłami. Do włoskiego Pordenone przyjechało ponad 540 wystawców z Włoch i 28 z innych krajów. Przybyli profesjonaliści z branży meblarskiej z 97 krajów, reprezentujących ponad 7200 firm. 66% z nich pochodziło z Włoch, 34% z zagranicy. Uczestników nie zniechęciły obostrzenia ani ograniczone możliwości transportu międzynarodowego.

targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

SICAM 2021

Nic w tym dziwnego, ponieważ SICAM to serce branży meblarskiej.

To prestiżowe wydarzenie stanowi jedną z największych platform do spotkań, wymiany myśli oraz prezentacji nowych pomysłów i idei w Europie. Wystawcom pozwala osiągać międzynarodowe zasięgi w promocji produktów, a uczestnikom umożliwia wzięcie udziału w dyskusji o panujących trendach oraz poznanie nowych kierunków rozwoju w branży.

Dla nas tegoroczny SICAM również był okazją do przeprowadzenia ciekawych rozmów, zaobserwowania tendencji związanych z produkcją mebli oraz oczekiwaniami konsumentów, ale przede wszystkim – był bogatym źródłem inspiracji. Oto, co nas zachwyciło podczas wydarzenia.

Inspiracje i trendy 2021/2022

Branża meblarska stawia na naturę. Ten trend towarzyszy nam już od początku pandemii, która doprowadziła do sporego przewartościowania naszej codzienności i położyła większy nacisk na nasze najbliższe otoczenie. Wnętrza stały się azylem, miejscem do relaksu i rodzinnego spędzania czasu, a jednocześnie to właśnie w naszych domach musiały powstać funkcjonalne i sprzyjające skupieniu miejsca do pracy.

Więcej o tych tendencjach pisaliśmy na naszym blogu we wpisie: Trendy wnętrzarskie na rok 2021

Prognozy na 2022 roku potwierdzają ten kierunek i podczas targów SICAM 2021 nie zabrakło inspiracji, które do niego nawiązują. Znalazły się wśród nich:

Kamień

Naturalne tekstury betonu, marmuru i skał, na których odbiły się stulecia w formie przepięknych barw i warstw, powtarzały się wśród kolorystycznych propozycji wystawców. Dzięki tym rozwiązaniom możemy nie tylko obcować we wnętrzu z zachwycającymi dziełami natury, ale także otaczać się luksusem. Tekstury kamienia wprowadzają bowiem do pomieszczeń dużo elegancji, a do tego są ponadczasowe i stwarzają niekończące się możliwości aranżacyjne.

targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021
targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

Naturalne drewno

Skoro mowa o naturze, nie mogło zabraknąć drewna, szczególnie tego w ciepłym, naturalnym kolorze. Podczas targów SICAM 2021 królował dąb – trwały, wytrzymały, a jednocześnie stanowiący idealny dodatek zarówno do stylu nowoczesnego, loftowego, jak i skandynawskiego.

Wystawcy prezentowali drewno w wielu ciekawych odsłonach kolorystycznych jako element dekoracyjny nie tylko na podłogę, ale także na ścianę. W ten sposób może stać się dekoracją, która doskonale ociepla wnętrze pomieszczenia.

targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021
targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

Funkcjonalny i estetyczny matt

Obserwując trendy, można zauważyć, że konsumenci coraz częściej rezygnują z popularnego jeszcze niedawno wysokiego połysku na rzecz frontów w wykończeniu matowym. Doceniają oni przede wszystkim funkcjonalność tego rozwiązania, jakim jest łatwiejsze utrzymanie pomieszczenia w czystości, a także estetyczny efekt, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Innowacyjne folie PREMIER MATT zaprezentował nasz wieloletni Partner, firma RENOLIT, która opracowała rozwiązania idealnie wpasowujące się w ten trend.

targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

SICAM 2021

Folie PREMIER MATT - RENOLIT

Folie PREMIER MATT wyróżnia bardzo niski współczynnik odbicia światła oraz efekt anti-fingerprint, sprawiający, że wykończone nimi fronty prezentują się niezwykle elegancko. Ich ogromną zaletą jest możliwość „leczenia” powstałych na powierzchni płyty drobnych rys i uszkodzeń, wynikających z wieloletniego użytkowania. Wystarczy nałożyć na front bawełnianą szmatkę i podgrzać powierzchnię żelazkiem.

Jakość na pierwszym miejscu

Konsumenci doceniają również trwałość, jaką oferują produkty klasy PREMIUM. Firma RENOLIT przygotowała dla nich doskonałej jakości folie wykończeniowe z linii DIAMOND, które oferują nie tylko piękny wygląd, ale również niespotykaną trwałość.

targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

SICAM 2021

Linia DIAMOND - RENOLIT

Są odporne na zarysowania, plamy czy działanie środków chemicznych. Świetnie sprawdzają się jako elementy wykończenia mebli pokojowych, ale również kuchennych i łazienkowych, gdzie doskonale radzą sobie z wilgocią oraz podwyższonymi temperaturami. Są do tego łatwe w utrzymaniu w czystości i dostępne również w wykończeniu PREMIER MATT.

Zrównoważony rozwój w branży meblarskiej

Firma RENOLIT nie poprzestała jednak tylko na zaprezentowaniu swoich innowacyjnych produktów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasz dostawca folii meblowych przedstawił podczas targów SICAM 2021 opracowaną przez siebie strategię zrównoważonego rozwoju z perspektywą do roku 2025. Zaakcentował w ten sposób rosnącą potrzebę wdrażania rozwiązań, które pozwalają na ochronę środowiska naturalnego i zapewnienie mu warunków do rozwoju oraz do rozwijania ekosystemów.

targi sicam 2021 melaco na targach sicam włochy 2021

SICAM 2021

Porozumienie ws. zrównoważonego rozwoju

Jako partnerzy firmy RENOLIT, podczas targów SICAM 2021 zawarliśmy porozumienie w zakresie perspektywy wdrażania do produkcji i dostaw folii wytwarzanych z udziałem surowca pochodzącego z recyklingu odpadów wytwarzanych w grupie RENOLIT. Podjęte w ten sposób działania wpisują się w strategię służącą neutralności klimatycznej dla Unii Europejskiej, której zadania opisuje Zielony Ład.

Targi SICAM 2021 okiem Melaco

Podsumowując, wydarzenie SICAM 2021 było dla nas pełne wrażeń i niezwykle inspirujące. Wróciliśmy do Nowej Soli pełni zapału i energii do dalszego rozwijania naszych produktów oraz technologii tak, by odpowiadać na potrzeby konsumentów. Dbając przy tym o ochronę tego, co obecnie wszyscy staramy się wprowadzać do naszego domowego otoczenia, czyli – naszego środowiska naturalnego.

Kolejne targi SICAM odbędą się w 2022 roku, między 18 a 21 października. Jeśli działasz w branży meblarskiej, warto odnotować tę datę w kalendarzu.

Poprzedni wpis

Technologia Flick&Click™ pozwala na projektowanie i tworzenie mebli o jeszcze wyższej funkcjonalności. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie oraz Twoim klientom.

Następny wpis

Funkcjonalne, nowoczesne sypialnie nie mogą obyć się bez dodatkowego miejsca do przechowywania i wygodnych dodatków. Zobacz, jak możesz wzbogacić projekt łóżek dzięki rozwiązaniom Melaco.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży