COMPLETE SKIN - płyty meblowe, które docenili producenci mebli

aktualność

Trendy wnętrzarskie na rok 2021

Wszelkie prognozy trendsetterów na 2020 zawiodły już na początku roku, kiedy koronawirus zamknął nas w domach. Nie ulega jednak wątpliwości, że pandemia zmieniła nasze postrzeganie codziennej, domowej przestrzeni i ten trend jest najważniejszy w przewidywaniach na 2021 rok. Co będzie królowało wśród wyborów urządzających się osób i w jaki sposób produkty Melaco wpisują się w te trendy? Sprawdź.

Naturalne desenie i wzory

Zdecydowanym trendem, potwierdzanym zarówno przez architektów wnętrz, sprzedawców elementów meblowych i trendsetterów, jest powrót do natury. Zdecydowanie spadło zainteresowanie wyszukanymi wnętrzami Glamour czy zimnymi, loftowymi stylizacjami. W 2021 roku stawiamy na to, co naturalne i przytulne. Trend ten będzie się przejawiał zarówno w odrzuceniu sztucznych materiałów i tkanin, jak i w wyborze tekstur oraz deseni imitujących drewno, kamień, metal, a nawet teksturę tkaniny.

W Melaco zadbaliśmy o to, by płyty meblowe odpowiadały tym trendom już w kolekcji na 2020 rok. Wśród naszych propozycji znajdują się elementy meblowe imitujące marmur, drewno z sękami i żłobieniami, beton architektoniczny, a także metal i przepiękne, eleganckie wzory nawiązujące do niklu oraz miedzi. Miłośnicy nietypowych rozwiązań znajdą coś dla siebie w kolekcji zainspirowanej fakturami tkanin, które nawiązują do różnych epok w sztuce oraz znanych motywów.

Kolekcja 2020 w Melaco: płyty meblowe w nowym wydaniu

Trendy wnętrzarskie na rok 2021

Płyty meblowe Melaco

Łącznie płyty meblowe Melaco oferują ponad 30 kolorów i deseni, które doskonale wpasują się w panujące trendy oraz w najbardziej nietypowe projekty. A to nie koniec ich zalet – w nowych wykończeniach dostępne są nie tylko płyty meblowe, ale także obrzeża, korpusy, elementy meblowe oraz fronty 2D i 3D, zapewniające całości jednolite wykończenie. Wszystko w technologii na click, oferującej szybki i łatwy montaż.

Dowiedz się więcej: Kolekcja 2020 w Melaco: płyty meblowe w nowym wydaniu

Wzór drewno Cayucos Smoked - Melaco
Wzór tkanina Modernism Pale- Melaco

O naturalne wzornictwo zadbaliśmy także, tworząc nasze popularne panele dekoracyjne – Design Solutions™ 4_kitchen. Panele odmienią każdą kuchnię w zaledwie jeden dzień dzięki łatwej w montażu technologii na click.

Jakie wzory oferujemy ich użytkownikom? Znalazły się wśród nich motywy inspirowane kamieniem, betonem, metalem oraz teksturą tkaniny.

panele dekoracyjne design solutions
panele dekoracyjne design solutions
ścienne panele dekoracyjne do kuchni design solutions 4-kitchen

Trendy wnętrzarskie na rok 2021

Panele dekoracyjne Design Solutions™

Naszym panelom zapewniliśmy także niezbędną funkcjonalność – wykonane z płyty MDF 12 mm z certyfikatem FSC® o obniżonej emisji formaldehydu posiadają powierzchnię pokrytą wysokiej klasy folią polimerową. Dzięki klejowi PUR zyskały natomiast jeszcze większą odporność na wilgoć i podwyższoną temperaturę.

Dowiedz się więcej: Panele dekoracyjne Design Solutions™ – rozwiązanie, na które czekali projektanci kuchni

Harmonia i prostota w kolorach

Na fakt, że coraz większy akcent kładziemy na harmonię w urządzaniu wnętrz, zwrócił uwagę producent farb Benjamin Moore, ogłaszając swój kolor roku 2021. Jest nim Aegean Teal 2136-40, który – według Łowczyń Trendów firmy – jest jednocześnie intrygujący, wyważony oraz kojący. Zapewnia naturalną harmonię, której wszyscy w dobie lockdownu tak bardzo potrzebujemy. Benjamin Moore nie tylko wybrał kolor roku 2021, ale także stworzył paletę dwunastu barw, umożliwiając stworzenie przytulnych, jednolitych, domowych wnętrz.

 

Źródło: Benjamin Moore „Color Trends 2021”

Na podobne wartości uwagę zwrócił również jeden z naszych dostawców – firma RENOLIT, oferująca przydatne narzędzie nawigacyjne po panujących i prognozowanych trendach. Jest nim Trendservice Colour Road, który „wskazuje drogę do przyszłości i pomaga w uzyskaniu decydującej przewagi konkurencyjnej”.

Paleta barw dla wnętrz na 2021/2022 nazwana „In Touch with Colours”, nawiązuje do filozofii dotyku, a dokładniej – do naszego wyobrażenia o tym, jak kolor powinien być odczuwany poprzez dotyk. Obostrzenia, ograniczone kontakty z innymi, izolacja sprawiają, że nie możemy korzystać z tego zmysłu tak samo, jak w czasach sprzed pandemii. W tym kontekście barwy zyskują wręcz terapeutyczne znaczenie, pozwalając nam doświadczać otoczenia w sposób bardziej wyraźny, oddziałujący nie tylko na zmysł wzroku.

Jakie to barwy? Firma RENOLIT podzieliła je na trzy palety: Elements (sfera prywatna, emocjonalna, silnie związana z naturą i poszukiwaniem spokoju, czystości), Fundamental (wewnętrzne wartości i chęć powiązania z siłami natury), Statement (sfera cielesna, wrażliwa na bodźcie, niosąca informacje o tym, kim jesteśmy i jakie wartości są dla nas ważne).

Źródło: RENOLIT, Trendservice Colour Road, „Trendy 2021/22”

Do harmonii w doborze barw nawiązaliśmy podczas tworzenia palety kolorystycznej elementów meblowych pokrytych naszą innowacyjną folią PREMIER MATT. Ta niespotykanie matowa struktura z niskim współczynnikiem odbicia światła pozwala osiągnąć naprawdę głęboki efekt wygładzonej powierzchni. Nie zapomnieliśmy przy tym o funkcjonalności. Folia PREMIER MATT wyróżnia się charakterystycznym efektem anti-fingerprint, chroniącym powierzchnię przez widocznymi śladami palców, a także – zdolnościami do autoregeneracji. Drobne uszkodzenia lub rysy znikają całkowicie pod wpływem temperatury.

Fronty MELAFOL w wykończeniu PREMIER MATT
Fronty MELAFOL w wykończeniu PREMIER MATT

Elementy meblowe pokryte folią PREMIER MATT udostępniamy w pięciu modnych kolorach, które współgrają ze sobą nawzajem, a także nawiązują do stonowanych, „czystych” barw, zaproponowanych przez wiodącego producenta farb oraz RENOLIT. Znajduje się wśród nich:

  • Klasyczna czerń, która dzięki matowości nabiera jeszcze większej głębi.
  • Stylowy granat, nadający wnętrzu elegancji.
  • Kojąca butelkową zieleń, otwierająca cały wachlarz możliwych kombinacji kolorystycznych.
  • Stonowana szarość, inspirowana naturalnym kamieniem.
  • Biel, która zawsze pozostanie nieskazitelna.

Dowiedz się więcej: PREMIER MATT – nowy standard wykończenia płyt meblowych

Wielozadaniowe wnętrza

Koronawirus zamknął nas w czterech ścianach, sprawiając, że wnętrza mieszkań zyskały znacznie więcej funkcji. Wszystko, co robiliśmy na zewnątrz, przeniosło się do domowej przestrzeni. Dom stał się biurem, placem zabaw, salonem SPA, restauracją. Wiele osób stanęło przed ogromnym wyzwaniem, związanym z takim rozplanowaniem przestrzeni, by wszystkie te elementy życia oddzielić.

Na to zapotrzebowanie odpowiedzieliśmy już w połowie roku, przedstawiając naszą wyjątkową linię mebli modułowych montowanych beznarzędziowo – Home Office i Home Store. Produkty te szybko znalazły szerokie zainteresowanie dzięki łatwości w montażu, wygodzie, a przede wszystkim dzięki niekończącym się możliwościom aranżacyjnym.

Home Office 4 You Meble modułowe Melaco
Home Office Select regał

Biurko do nauki może w kilka minut zamienić się w stolik kawowy lub mały plac zabaw. Regał Home Store służy przechowywaniu, jednocześnie stanowiąc stylową ściankę oddzielająca część biurową w pokoju.

meble modułowe domowe biuro home office select
home office select melaco

Inspirację z wykorzystaniem naszej kolekcji pokazywaliśmy na przykładzie wnętrza, zaprojektowanego przez Katarzynę Fanajło: Biuro domowe z Home Office i Home Store. Meble Melaco w aranżacji architekta wnętrz.

Warto przypomnieć, że funkcjonalność linii Home Store oraz jej perfekcyjne, stylowe wykończenie doceniła kapituła plebiscytu Diament Meblarstwa, przyznając jej prestiżowe wyróżnienie. Więcej na ten temat przeczytasz na: Diament Meblarstwa 2021 dla Melaco. Sprawdź nasze nagrodzone produkty.

Współpraca B2B

Działasz w branży meblarskiej i chcesz, by Twoja oferta odpowiadała na bieżące oczekiwania konsumentów? Sprawdź naszą ofertę współpracy i dołącz do Partnerów Melaco! Zobacz, co możesz zyskać.

Poprzedni wpis

Formatki meblowe COMPLETE SKIN DOOR cieszą się dużą popularnością wśród producentów mebli, a w szczególności - wśród producentów mebli kuchennych i łazienkowych. Wszystko dzięki stosowanej przez nas technologii.

Następny wpis

Ograniczyć produkcję czy ruszyć z pracami pełną parą? Szukać kontrahentów czy realizować własne projekty i pomysły? Przed tymi i innymi pytaniami w trudnym roku 2020 stanęła Beata Piotrowska, zarządzająca produkcją w firmie Melaco. Jakie firma podjęła decyzje i jakie były ich konsekwencje? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Beatą Piotrowską, Zastępcą Dyrektora ds. Produkcji i Rozwoju.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Leszek Niemczynowski

specjalista ds. sprzedaży