Aktualność

W służbie precyzji – rozmowa z Łukaszem Malinowskim, operatorem frezarek w Melaco

Każdy członek naszego zespołu swoim doświadczeniem i umiejętnościami przyczynia się do realizacji naszej misji tworzenia wysokiej jakości produktów. Jednym z nich jest Łukasz, z zawodu tokarz frezer. Przyszedł do Melaco z doświadczeniem w pracy w różnych sektorach, ale to tutaj znalazł swoje miejsce. Dlaczego wybrał naszą firmą, co go w niej trzyma oraz jak ocenia ostatnie lata naszej działalności? Zapraszamy do lektury.

Łukaszu, to już 9 lat od kiedy jesteś z nami jako operator frezarek. Czy zawsze to była Twoja rola w Melaco?

Nie od razu. Przez kilka pierwszych lat zrobiłem swoje przejście praktycznie po wszystkich maszynach, jakie znajdują się w zakładzie, ale zatrzymałem się właśnie na frezarkach i tutaj cały czas jestem.

Dlaczego akurat frezarki?

Kończyłem szkołę zawodową jako tokarz frezer i to mi odpowiada. Nie bałem się maszyn, co też jest w tym zawodzie istotne. Akurat tu jest drewno, ja się uczyłem na metalu, ale zasada działania jest podobna.

Pracowałeś w różnych branżach, a w Melaco zatrudniłeś się po raz drugi. Dlaczego zdecydowałeś się powrócić do Melaco?

Moja kariera zawodowa jest dosyć długa, zaczynałem najpierw jako mechanik w zakładzie produkującym proszki jajowe, później był duży zakład z branży automotive. Następnie pracowałem tutaj dwa lata, a po przerwie wróciłem z powrotem. Takim chyba najistotniejszym powodem, dla którego zdecydowałem się na ponowne zatrudnienie w Melaco był fakt, że tutaj dostałem czas, którego potrzebowałem na nauczenie się i aklimatyzację. W poprzednich firmach tego zabrakło. Tutaj mogłem w swoim tempie przygotować się do zadań i miałem zespół, który mnie w tym wspierał.

Teraz, kiedy Melaco świętuje swoje 30-lecie, jakie są Twoje refleksje na temat zmian, które firma przeszła? Czy czujesz, że wyszliśmy cało z ostatnich kryzysów?

Kryzys każdego na pewno dotknął, nie tylko Melaco, ale najważniejsze jest to, że mimo trudności firma utrzymała się. To jest sukces. Ciągle tu jesteśmy, pracujemy, perspektywy są dobre i oby tak dalej.

Czego życzyłbyś Melaco z okazji tegorocznych, okrągłych urodzin?

Kolejnych 30 lat na rynku. Myślę, że ciężko utrzymać się w tych czasach, zagrożeń jest dużo, więc życzę firmie po prostu, żeby dalej istniała i z taką samą skutecznością jak do tej pory radziła sobie z wyzwaniami.

Przez te 9 lat, czy były jakieś nowe wyzwania czy zawsze robicie to samo?

Oczywiście, że są nowe wyzwania. Przychodzi mistrz, technolog i próbujemy nowych rzeczy, wdrażamy innowacje. Robimy po 2-3 elementy, które wysyłamy do osób, które mogą być tym zainteresowane. Wtedy te osoby decydują, czy wprowadzamy daną innowację.

Było kilka rzeczy, które udało nam się zrealizować, jak nowe profilowania, na przykład, V-Pipe. Są też nowe wyroby, których idzie dużo, bo po 800-1000 sztuk zamówienia. To są spore ilości, które nieraz robiliśmy na próbę i teraz to idzie masowo. To miłe uczucie, jak pomysł zamienia się na konkretny produkt. Ktoś coś wykona, ja pomagam to wykonać i idzie.

To fantastyczne, Łukasz. Twoje doświadczenie i determinacja są bezcenne dla naszej firmy. Dziękujemy za Twój wkład i cieszymy się, że możemy współpracować. Oby kolejne lata przyniosły jeszcze więcej sukcesów.

Poprzedni wpis

Zaczynał z dużym doświadczeniem w branży, kontaktami i z Dariuszem Piotrowskim u boku w czasach, kiedy Polska przeżywała ożywienie gospodarcze po latach PRL-u. Zbigniew Haczkowski, Prezes Melaco, odważnym krokiem wszedł wówczas w świat biznesu, a na naszym firmowym blogu opowiada o swoich doświadczeniach, sukcesach, a także o roli, jaką odegrały w tym wszystkim zaufanie, ciągła chęć do nauki i nieustannie rosnący zespół. Zapraszamy do lektury.

Następny wpis

Z tegorocznych targów Interzum wracamy pełni inspiracji i gotowi do pracy nad wdrożeniem nowych rozwiązań w naszym zakładzie produkcyjnym. Co skradło nasze serca? Zapraszamy do zanurzenia się w pulsującym świecie najnowszych trendów meblarskich.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży