operator prasy próżniowej melaco nowa sól

aktualność

19 lat w Melaco. Rozmowa z Dariuszem Hańczykiem

Dariusz Hańczyk to Operator naszej linii produkcyjnej, pracujący w naszym zakładzie prawie 20 lat. Zna sposób pracy w Melaco doskonale i biegle obsługuje maszyny oraz procesy technologiczne. Co jego zdaniem jest najważniejsze w pracy na tym stanowisku?

Panie Darku, pracuje Pan w Melaco prawie 20 lat. Co zatrzymało Pana na tak długi czas w Melaco?

Przede wszystkim jestem człowiekiem, który nie lubi zmian i bardzo szybko się przywiązuje do miejsc oraz ludzi. W Melaco szybko się odnalazłem i mam okazję robić to, co sprawia mi przyjemność, dlatego nie czułem nigdy potrzeby, żeby szukać innego zajęcia czy innego pracodawcy.

Na czym polega Pana praca?

W tej chwili obsługuję dwie maszyny w zakładzie – RP30 i CS-a, którego tutaj nazywamy „domkiem” (śmiech). Tę drugą lubię chyba najbardziej, ale obie wymagają bardzo dużej precyzji i ostrożności, jeśli chodzi o ich ustawianie i przygotowywanie do pracy, a także obsługę w trakcie procesu. Przy obu urządzeniach trzeba się porządnie napracować.

Prywatnie też jest Pan człowiekiem, który zwraca uwagę na szczegóły?

Tak, rzeczywiście. Moją pasją od wielu lat jest szybownictwo i modelarstwo. Od zawsze więc takie precyzyjne prace mi towarzyszyły i ciągle sprawiają mi ogromną przyjemność. Myślałem, że z wiekiem się to zmieni, że się znudzę, ale jednak to hobby jest ze mną nieustannie.

Ma Pan własny, domowy warsztat?

Tak, mam swój warsztat. Wszystko zaczęło się od stolarstwa, którym się zajmowałem lata temu. Zawsze lubiłem rzeźbić w drewnie i stąd zrodziła się ta moja pasja. Szybowce powstają z drewna, sklejki czy innych, naturalnych materiałów, są więc bardzo delikatne i wymagają bardzo skrupulatnej pracy. W Melaco mam podobne zadania, też wymagające skupienia i dokładności, więc poniekąd w moim przypadku hobby z pracą się łączą.

Jakie umiejętności trzeba mieć, żeby odnaleźć się w zakładzie Melaco?

Dokładność przede wszystkim. Dokładność i cierpliwość. Bez cierpliwości najprostsze zadania będą trudne, łatwo wtedy o nerwy. Oczywiście ważna jest też wiedza – trzeba umieć to, co się robi. Myślę, że trzeba to też lubić.

Po 19 latach zna Pan już doskonale maszyny, na których Pan pracuje. Czy na początku były one przerażające? Długo się Pan uczył ich obsługi?

Nie, urządzenia mnie nie przerażały. Nie było nigdy problemem nauczenie się ich obsługi. Tym bardziej, jeśli była taka potrzeba – po prostu się uczyłem. Natomiast trzeba pamiętać, że każdy ma pewne swoje predyspozycje i nie wszędzie się odnajdzie. Ja starałem się unikać tych maszyn czy technologii, które nie były dla mnie. Są rzeczy, w których jesteśmy sprawni, a są takie, które lepiej zostawić innym.

Jaki jest przepis na to, żeby zatrzymać pracownika w swoim zakładzie przez ponad 20 lat?

Nie chciałbym głośno o tym mówić (śmiech). A poważnie, to jest wielu ludzi, którzy się dziwią, kiedy mówię o moim stażu pracy. W dzisiejszych czasach może się to wydawać nietypowe, ale dla mnie to jest normalne. Jak mówiłem, przyzwyczajam się do miejsc bardzo szybko, a w Melaco pracuje mi się dobrze. Robię to, co lubię, nie ma żadnych problemów. Dla mnie to są najważniejsze kwestie.

Dziękujemy za rozmowę.

COMPLETE SKIN DOOR - Jak przebiega proces produkcji

Praca w Melaco

Dołącz do naszego zespołu

Obecnie prowadzimy rekrutację na trzy stanowiska. Sprawdź, czego oczekujemy i co oferujemy w zamian:

Operator linii produkcyjnej →

Operator obrabiarek CNC →

Pracownik utrzymania ruchu →

 

Wyślij nam swoje CV i ciesz się stabilnym zatrudnieniem w rozwijającej się branży.

Poprzedni wpis

Kolekcja RIBBON to innowacyjny produkt na rynku meblarskim, który od pierwszej prezentacji podczas krajowych eventów, zdobył najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży. Mieliśmy przyjemność współtworzyć go z firmą VOX oraz pomysłodawczynią tego rozwiązania, Joanną Leciejewską, która zgodziła się na rozmowę o przebiegu naszej współpracy. Jak powstawał ten niezwykły produkt? Co sprawia, że jest tak innowacyjny i popularny? Zapraszamy do ciekawej lektury.

Następny wpis

Technologię Flick&Click™ rozwijamy z myślą o producentach mebli oraz ich klientach, którzy cenią wygodę oraz estetyczne rozwiązania. Zaczynaliśmy od połączenia 45°, a kilka tygodni temu wdrożyliśmy nowe połączenie CORNER 90. Jak tę technologię mogą wykorzystać producenci mebli? Poznaj największe zalety naszych połączeń.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Leszek Niemczynowski

specjalista ds. sprzedaży