Home Office Select

aktualność

Flick&Click™ 45° vs CORNER 90 - możliwości technologiczne obu rozwiązań dla producentów mebli

Technologię Flick&Click™ rozwijamy z myślą o producentach mebli oraz ich klientach, którzy cenią wygodę oraz estetyczne rozwiązania. Zaczynaliśmy od połączenia 45°, a kilka tygodni temu wdrożyliśmy nowe połączenie CORNER 90. Jak tę technologię mogą wykorzystać producenci mebli? Poznaj największe zalety naszych połączeń.

Intuicyjny montaż, estetyczne wykończenie

Największą zaletą technologii Flick&Click™ jest umożliwienie klientom końcowym samodzielnego montażu mebli bez konieczności użycia narzędzi oraz wkrętów. Montaż jest przy tym bardzo intuicyjny, co eliminuje ryzyko niepoprawnego połączenia elementów czy ich uszkodzenia w trakcie składania. Elementy dostarczane w częściach umożliwiają producentom ograniczenie kosztów dostawy wielkogabarytowych mebli, co z kolei przekłada się na bardziej atrakcyjną i konkurencyjną cenę produktów.

Przeczytaj również: Technologia na click – na czym polega?

Szybkość i prostota montażu to jednak nie wszystko. Meble tworzone w tej technologii wykazują także wysoką wytrzymałość statyczną, a połączenia są niewidoczne. Dzięki montażowi bez użycia wkrętów, elementy nie posiadają też otworów, które zazwyczaj maskowane są mało atrakcyjnymi zaślepkami.

Niekończące się możliwości produkcyjne

Opracowując naszą technologię zadbaliśmy również o producentów, upewniając się, że beznarzędziowy montaż Flick&Click™ otworzy wiele możliwości produkcyjnych. Znajdzie on zastosowanie dla każdego rodzaju materiału: płyty wiórowej i MDF, laminatu kompaktowego, sklejki oraz drewna litego, wykończonych folią, laminatem lub lakierem. Sprawdzi się również przy każdym wykończeniu – ze strukturą, matem oraz połyskiem, przy produkcji korpusów meblowych, elementów szuflad, a nawet nóg stołowych.

Łącząc tę technologię z naszymi płytami meblowymi COMPLETE SKIN, każdy producent mebli może stworzyć własną linię produktów. Zarówno mebli pokojowych, sypialnianych i biurowych, jak i kuchennych oraz łazienkowych, które muszą spełniać wyższe standardy wytrzymałościowe. Płyty meblowe od Melaco świetnie sprawdzają się także jako drzwi przesuwne do szaf, blatów oraz stołów.

Przeczytaj również: COMPLETE SKIN – płyty meblowe, które docenili producenci mebli

flick&click 45° vs. corner 90
technologia flick&click melaco

Połączenie 45° vs. CORNER 90

Symetryczne połączenie 45° było pierwszym etapem rozwoju technologii Flick&Click™. Jest ono dostępne w dwóch odsłonach:

 • 5G w 4 narożnikach dla produktu dedykowanego do samodzielnego montażu przez klienta finalnego,
 • 5G w 1 narożniku i zastosowaniu metody foldingu oraz kleju montażowego w pozostałych, do szybkiego montażu zarówno w fabryce mebli, jak i przez odbiorcę finalnego (w przypadku mebli małogabarytowych).
technologia flick&click melaco
technologia flick&click melaco

Połączenie CORNER 90 jest rozwinięciem tej technologii i oferuje więcej możliwości – oprócz beznarzędziowego montażu umożliwia także szybki i łatwy demontaż mebla przy pomocy specjalnego sztyftu dołączonego do każdego zestawu. Wsunięcie go do szczeliny znajdującej się w łączeniu ścian korpusu spowoduje automatyczne rozblokowanie i rozłączenie elementów.

Przeczytaj również: Połączenie CORNER 90 – kolejny etap rozwoju technologii Flick&Click™

To jednak nie koniec. Niesymetryczne połączenie CORNER 90 typu 5G występuje we wszystkich czterech narożnikach i odbywa się pod kątem 90°. Może zostać zastosowane nie tylko dla korpusu mebla, ale także dla kompletnego zestawu elementów szuflad. Dodatkowo połączenie to zostało wzbogacone o możliwość zastosowania zatrzasku w ścianach tylnych, co wpływa na zwiększenie sztywności mebla. Zatrzasków można użyć także w dnach szuflad, wzmacniając je i unikając znanego problemu wypadania dna szuflady.

technologia flick&click corner 90 melaco
CORNER 90 - nowe możliwości technologii FLICK&CLICK™

Technologia Flick&Click™ – połączenie 45° vs. CORNER 90

Połączenie 45°

CORNER 90

 • połączenie symetryczne 45°
 • połączenie niesymetryczne CORNER 90
 • beznarzędziowy montaż
 • beznarzędziowy montaż
 • beznarzędziowy demontaż
 • połączenie narożnika pod kątem 45°
 • połączenie narożnika pod kątem 90°
 • 4x5G: w czterech narożnikach zastosowano połączenie 5G
 • 4x5G: w czterech narożnikach zastosowano połączenie 5G
 • 1x5G +FOLDING: w jednym narożniku zastosowano połączenie 5G,
  w pozostałych trzech – nacięcie typu V-FOLDING
 • zakres grubości elementów 15-19 mm
 • zakres grubości elementów 3-19 mm
Dni Otwarte Melaco

B2B

Technologia Flick&Click™ dla producentów mebli

Szukasz niezawodnych rozwiązań dla swojego biznesu? Dołącz do naszego programu partnerskiego. Skontaktuj się z nami i poznaj korzyści.

Poprzedni wpis

Dariusz Hańczyk to Operator naszej linii produkcyjnej, pracujący w naszym zakładzie prawie 20 lat. Zna sposób pracy w Melaco doskonale i biegle obsługuje maszyny oraz procesy technologiczne. Co jego zdaniem jest najważniejsze w pracy na tym stanowisku?

Następny wpis

HOT MELT LAMINATION to nowoczesna technologia produkcji płyt i wstęg meblowych. Na czym polega i jakie są jej zalety? Wyjaśniamy.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Leszek Niemczynowski

specjalista ds. sprzedaży