Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty

aktualność

Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty. Jak wdrażaliśmy nietypową produkcję dla klienta

Szwedzka marka mebli Lykkedal tworzy niesamowite kuchnie i nie cofa się przed żadnymi wyzwaniami, żeby spełnić oczekiwania klientów. Do swojej nowej linii mebli DYI postanowiła skorzystać z możliwości, jakie oferuje nasz park technologiczny. Zobacz owoce tej współpracy.

Ekologiczne meble DYI

Marka Lykkedal stworzyła własną koncepcję kuchni, dostarczając swoim klientom ponadczasowe, solidne rozwiązania oraz szeroką gamę kolorów, materiałów oraz funkcji. Do jej oferty dołączyła właśnie bardzo nietypowa linia mebli kuchennych wykonanych z płyty stolarskiej z drewna liściastego o grubości 18 mm.

Jednak materiał nie jest największym wyróżnikiem tej kolekcji. Oferowane rozwiązania należą do kategorii DIY – Do It Yourself (Zrób To Sam). Elementy meblowe, dostarczone w postaci surowych płyt, przeznaczone są do samodzielnego montażu, a także do własnoręcznego pokrycia przez klienta finalnego ekologicznymi powłokami dekoracyjnymi.

Zrób to sam dzięki technologii Flick&Click™

Dla elementów meblowych zastosowaliśmy technologię Flick&Click™ z profilowaniem CORNER90 na licencji THREESPINE® – Välinge Innovation. Widoczne wąskie płaszczyzny okleiliśmy obrzeżem z forniru naturalnego. W ten sposób umożliwiliśmy klientowi końcowemu samodzielny montaż i demontaż elementów. Profilowanie CORNER90 pozwala bowiem na szybkie i beznarzędziowe połączenie elementów korpusów meblowych oraz kompletnych zestawów elementów szuflad. Można zastosować z nim również zatrzaski – w ścianach tylnych oraz w dnach szuflad, usztywniając konstrukcję i zapewniając meblowi stabilność.

Więcej o profilowaniu CORNER90 przeczytasz tutaj: Połączenie CORNER90 – kolejny etap rozwoju technologii Flick&Click™

Beznarzędziowy montaż nie tylko ułatwia złożenie mebli. Dzięki temu rozwiązaniu producenci meblowi mogą także ograniczyć gabaryty przesyłki, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia śladu węglowego. Mogą także uniknąć stosowania dodatkowych elementów montażu, jak wkręty, kołki czy nieestetyczne zaślepki.

Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty
Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty
Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty

Meble kuchenne Lykkedal

Wyzwanie dla nas

Zastosowanie technologii Flick&Click™ dla wyrobów z płyty stolarskiej było nas nas nowością. Do tej pory korzystaliśmy w tym celu z płyt wiórowych oraz płyt MDF. Przed przystąpieniem do produkcji musieliśmy więc wykonać niezbędne testy i pomiary. Dzięki temu wyzwaniu, płyta stolarska weszła na stałe do naszej oferty dla elementów meblowych z łączeniem na klik.

Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty
Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty
Meble kuchenne DIY na bazie stolarskiej płyty

b2b

Masz pomysł na innowacyjny produkt?

Trzymamy kciuki za sukces tej kolekcji, a jeśli Ty również masz pomysł na własną linię mebli, skontaktuj się z nami i sprawdź, co możesz zrobić dzięki naszym technologiom.

+48 68 387 92 08
melaco@melaco.com.pl

Poprzedni wpis

Od prawie 30 lat dostarczamy naszym Klientom elementy meblowe i elementy wyposażenia wnętrz. Przez ten czas zbudowaliśmy zaawansowany park technologiczny, wsparty przez ekipę wykwalifikowanych specjalistów. Opracowaliśmy też niezawodne technologie, które pozwalają nam tworzyć produkty doskonałej jakości. Poznaj jedną z nich.

Następny wpis

Inwestowanie w ekologię się opłaca. Zobacz, co robimy, by obniżać wpływ naszej produkcji na środowisko i wspierać zrównoważoną gospodarkę leśną.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Piotr Walczak

kierownik działu sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży