Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami

Aktualność

Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami

Jak stworzyć ciekawą kolekcję meblową dzięki frezom i drążeniom? Sprawdź realizacje, które stworzyliśmy dla naszych klientów i znajdź inspirację dla siebie.

 

 

Dlaczego warto sięgać po frezy w produkcji mebli?

Geometryczne frezy, delikatne żłobienia lub efektowne, bogate drążenia pozwalają kolekcjom meblowym wyróżnić się spośród podobnych produktów. Odpowiadają też na oczekiwania konsumentów, którzy szukają mebli z charakterem i chcą urządzać własną przestrzeń inaczej niż wszyscy. Aby umożliwić producentom meblowym tworzenie i oferowanie wyjątkowych kolekcji dla wymagających klientów końcowych, stworzyliśmy linię MELAFOL. To dzięki niej możemy nadać praktycznie każdy wzór dowolnym elementom: frontom, blatom oraz stołom. Zobacz, jak wygląda to w praktyce.

Fronty meblowe z charakterem

Już drobny wzór na jednolitej kolorystycznie powierzchni może całkowicie zmienić wygląd mebla – szczególnie, jeśli zostanie zestawiony z innymi ciekawymi kolorami. Granat połączony z bielą i złotem czy zieleń w towarzystwie ciepłego odcienia drewna oraz marmuru to propozycje, obok których trudno przejść obojętnie. Wzbogacone o nienachalne desenie o strukturze lameli lub geometrycznych kształtów doskonale wpasują się w gusta wymagających konsumentów. Linia MELAFOL oferuje także możliwość profilowania uchwytów, dzięki którym meble zachowają eleganckie i minimalistyczne wykończenie.

Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami
Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami

Struktura lameli, żaluzji oraz inne, geometryczne kształty biją obecnie rekordy popularności – komentuje Dariusz Piotrowski, Wiceprezes firmy MELACO. – Zarówno konsumenci, jak i projektanci wnętrz, odchodzą od prostych brył i płaskich powierzchni na rzecz bardziej odważnych rozwiązań, również kolorystycznie. Za tą tendencją podążają producenci mebli, którzy zgłaszają się do nas z zamówieniami. Tendencję tę dostrzegliśmy już dwa lata temu. Dzisiaj mamy park maszynowy dostosowany do tych potrzeb.

Przeczytaj również: Nasza realizacja: Profilowane fronty lamelowe

Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami

Perfekcyjnie wykończone blaty

Linia produkcyjna MELAFOL wykorzystywana jest także przy produkcji blatów łazienkowych, a także blatów do stołów jadalnianych, jak i mniejszych stolików kawowych. Umożliwia uzyskanie precyzyjnie frezowanego brzegu o dowolnym kształcie: prostym, zaokrąglonym, a nawet nieregularnym. W połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną dostępnych folii polimerowych każdy producent blatów i stołów może stworzyć wyjątkową kolekcję, dopasowaną do gustów swoich konsumentów w stylu minimalistycznym, glamour czy loftowym.

Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami
Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami

Nietypowe stoły

Precyzyjne wykończenie blatów to nie wszystko. Linia MELAFOL znalazła zastosowanie również przy produkcji nietypowych nóg do stołów.

Lubimy ciekawe realizacje i takim interesującym projektem okazało się jedno z naszych ostatnich zleceń na stoły – opowiada Dariusz Piotrowski. – Blaty wykonaliśmy z naszych płyt COMPLETE SKIN z wykończeniem w wysokim połysku, natomiast tym, co wyróżnia te produkty, są nogi – nietypowo rozstawione, w różnych zestawieniach kolorystycznych i wzbogacone nienachalnymi frezami.

Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami
Nasze inspiracje: Kolekcje meblowe z frezami i drążeniami

To jednak nie koniec możliwości, jakie oferuje linia produkcyjna MELAFOL. Sprawdzi się ona przy produkcji wszelkich nieszablonowych kolekcji meblowych i elementów, mających na celu wyróżnienie produktów spośród konkurencji. To doskonałe rozwiązanie dla producentów, którzy oferują swoim klientom produkty klasy premium i nie chodzą na kompromisy jeśli chodzi o jakość oraz funkcjonalność.

Przeczytaj również: Nowe wyzwania na Nowy Rok w Melaco

Elementy meblowe MELAFOL – trwałość i precyzyjne wykończenie

Linia produkcyjna MELAFOL umożliwia produkcję szerokiej gamy elementów meblowych: fronty do mebli pokojowych, kuchennych i łazienkowych, blaty do stołów jadalnianych i stolików kawowych, podumywalkowe blaty łazienkowe, a także inne elementy, takie jak nogi do stołów. Do ich produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości płyty MDF jednostronnie laminowane o grubości od 16 do 25 mm. Płyta pokrywana jest folią polimerową PCV, PET o grubości 0,3-0,4 mm w procesie prasowania próżniowego za pomocą trwałego i odpornego kleju dyspersyjnego PUR, który zapewnia testowaną przez nas odporność termiczną do 70⁰C.

Połączenie wysokiej jakości materiałów oraz sprawdzonych procesów produkcyjnych sprawia, że gotowe wyroby są odporne na podwyższoną temperaturę oraz na działanie wilgoci. Płyty MDF stosowane do produkcji elementów z linii MELAFOL są podobnie, jak kleje i folie, objęte atestami i certyfikatami uznawanymi w Polsce i za granicą. Pochodzą ze zrównoważonych źródeł, co potwierdza certyfikat FSC®, w jaki zaopatrzone są wszystkie materiały drewnopochodne wykorzystywane do produkcji elementów meblowych w MELACO.

Największą zaletą elementów meblowych z linii MELAFOL są jednak możliwości projektowe związane z ich profilowaniem. Stosowana technologia obróbki CNC zapewnia uzyskiwanie na powierzchni frontów zarówno subtelnych wzorów, jak i głębokich żłobień w dowolnym kształcie. Blatom łazienkowym oraz blatom do stołów i stolików zapewnia natomiast idealnie wykończone brzegi o dowolnym kształcie. Skontaktuj się z nami i poznaj bliżej nasze technologiczne możliwości.

Poprzedni wpis

Czterodniowe targi poznańskie były kolejną szansą, by z bliska przyjrzeć się kierunkom, w jakie zmierza branża. Zyskaliśmy też szansę na spotkanie z naszymi Partnerami, dla których przygotowaliśmy produkty z myślą właśnie o tych targach. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.

Następny wpis

Gładkie fronty meblowe to przeszłość. Dzisiaj konsumenci wybierają ciekawsze wzory i desenie, a zamówienia, jakie składają nam producenci elementów meblowych doskonale to potwierdzają. Zobacz profilowane fronty meblowe, jakie przygotowaliśmy dla naszych Partnerów.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży