Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Aktualność

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Już cztery lata minęły od premiery naszego nietypowego rozwiązania dla wyposażenia wnętrz. Dzisiaj panele DESIGN SOLUTIONS™ do montowania na ścianie zdobywają coraz większą rozpoznawalność i z tego powodu postanowiliśmy przybliżyć ideę, jaka stoi za tym wyrobem oraz etapy jego rozwoju.

Innowacja na polskim rynku

Inspiracją do paneli dekoracyjnych na ścianę były panele podłogowe, stosujące połączenie na click i umożliwiające samodzielny montaż bez konieczności angażowania fachowca. Nasze rozwiązanie oparliśmy o wykorzystywaną już w naszym zakładzie opatentowaną technologię click 2G®.

Chcieliśmy wprowadzić na rynek europejski produkt, który będzie alternatywą do tradycyjnych rozwiązań – mówi Dariusz Piotrowski, Wiceprezes firmy Melaco. – Tym bardziej, że pojawiły się zapytania o podobny wyrób, głównie wśród naszych klientów ze Skandynawii, szczególnie z Norwegii. Pojawiła się więc idea, by stworzyć panele dekoracyjne o pełnej gamie kolorystycznej, dostępnej także dla konsumentów z Polski i innych krajów. Zakupiliśmy licencję VALINGE INNOVATION AB uprawniającą do stosowania profilu 2G® w połączeniach naszych płyt i ruszyliśmy z produkcją.

Przeczytaj również: Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ – rozwiązanie, na które czekali projektanci kuchni

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość
Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Płyty dekoracyjne czy płytki ceramiczne?

Po raz pierwszy panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ zostały zaprezentowane szerszej grupie odbiorców w 2018 roku, podczas targów Interzum w Kolonii. Powstały wtedy prototypy płyt, do których dostosowaliśmy odpowiednią gamę kolorystyczną. Chodziło o to, żeby wzory i desenie płyt odbiegały od tych, które konsumenci mogą spotkać w sklepach, wybierając płytki ceramiczne. Kolekcja objęła więc motywy inspirowane kamieniem (Plaza stone, Carrara marbel_glossy, Argentinic graffio), betonem (Oxid grey, Concrete black), metalem oraz teksturą tkaniny (Modernism Warmgrey, Fiore platin, Vintage Copper).

W pierwszym momencie naszym zamysłem było stworzenie alternatywnego rozwiązania dla kuchni – komentuje Dariusz Piotrowski. – Zadbaliśmy o to, by panele DESIGN SOLUTIONS™ spełniały wymagania związane z ich użytkowaniem w kuchni, czyli zapewniliśmy im podwyższoną odporność na wilgoć i temperaturę. Wybraliśmy również wzory, a z czasem uzupełniliśmy produkt również o listwy wykończeniowe.

Przeczytaj również: Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ – nowości w naszej ofercie

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Takim pełnym produktem zainteresowała się firma Komfort, oferująca wysokiej jakości elementy wyposażenia, m.in. do kuchni. W tej chwili panele DESIGN SOLUTIONS™ są już dostępne w ponad 30 punktach sprzedaży Komfort w Polsce i w ponad 20 innych sklepach. Ta lista nieustannie się poszerza. By lepiej pokazać konsumentom możliwości, jakie oferują panele dekoracyjne na ścianę, sklepy Komfort włączyły je do prezentacji w ramach swoich punktów serwisowych. Klienci mogą zobaczyć, jak panele prezentują się na ścianie oraz jak przebiega ich montaż.

Remont kuchni bez fachowca?

To właśnie montaż, obok kolorystyki i parametrów wytrzymałościowych, jest jedną z największych zalet tego wyrobu. Technologia łączenia na click 2G® umożliwia samodzielne i intuicyjne położenie płyt na ścianie. Można wykonać montaż na ruszcie lub bezpośrednio na ścianie z zastosowaniem kleju montażowego – bez wcześniejszego skuwania starych płytek. Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ zasłonią każdą niedoskonałość i wyrównają ścianę, dzięki czemu remont pomieszczenia może zająć mniej niż jeden dzień.

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Początkowo panele dostępne były w wersji z łączeniem na dwóch krawędziach w wymiarach 1300 x 620 cm. W kolejnym etapie wprowadziliśmy także panele z profilowaniem click na cztery krawędzie w formacie 1300 x 600 cm, dzięki czemu wyrób stał się jeszcze bardziej funkcjonalny – można z łatwością wypełnić nim wszelkie kuchenne nisze, na przykład te pod okapem.

Czy to wszystko sprawia, że konsumenci sięgają po ten produkt chętnie?

Panele na ścianę nie są rozwiązaniem stosowanym powszechnie – wyjaśnia Dariusz Piotrowski. – W Polsce nadal większą popularnością cieszą się płytki ceramiczne, chociaż może się to zmieniać w obliczu rosnących cen surowców i rosnących cen materiałów i kosztów prac budowalno-montażowych, które zmuszają wiele osób do szukania mniej kosztownych rozwiązań. Na przykład, poprzez rezygnację z pomocy fachowca. W takich sytuacjach panele DESIGN SOLUTIONS™ mogą się sprawdzić i właśnie z takim komunikatem staramy się je przedstawiać konsumentom. Dążymy do tego, by panele na ścianę w kuchni stały się powszechnie stosowanym rozwiązaniem.

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Panele nie tylko dla kuchni

Chociaż powstały z myślą o kuchniach, panele dekoracyjne na ścianę z powodzeniem mogą zdobić również salon, sypialnię czy domowe biuro. By uatrakcyjnić panele i wyjść naprzeciw silnemu przyzwyczajeniu konsumentów do płytek ceramicznych, rozpoczęliśmy prace nad urozmaiceniem naszej kolekcji wzorów. Do tego celu postanowiliśmy włączyć do procesu produkcyjnego technologię MICRO MILLING™, która umożliwia zastosowanie na powierzchni płyty wzoru w formie frezu. Pozwoli to upodobnić panele wyglądem do płytek ceramicznych oraz struktury kamienia i wprowadzi szerszą gamę kolorystyczną do naszej kolekcji. Panele DESIGN SOLUTIONS™ będą więc jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby konsumentów i odnajdą się w każdej domowej przestrzeni.

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

W tym wyrobie tkwi duży potencjał, który nie jest dzisiaj jeszcze w pełni wykorzystany – mówi Dariusz Piotrowski. – Konsumenci ostrożnie podchodzą do nowych rozwiązań, dlatego w tej chwili dokładamy wszelkich starań, by nasz produkt zdobył zaufanie klientów. Liczymy się z tym, że wkrótce panele DESIGN SOLUTIONS™ zainteresują odbiorców na rynku, którzy z różnych przyczyn chcą sięgać po najbardziej ekonomiczne rozwiązania. Czyli takie, które nie tylko ograniczą koszty kupna czy montażu, ale także takie, które będą trwałym rozwiązaniem na lata, przy okazji zapewniającym nowoczesny wygląd pomieszczenia i odpowiadającym wymagającym gustom.

Przeczytaj również: Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™. Uniwersalne rozwiązanie dla stylowych wnętrz

Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość
Panele dekoracyjne DESIGN SOLUTIONS™ - idea powstania, ewolucja i plany na przyszłość

Poprzedni wpis

Fronty żaluzjowe podbijają serca konsumentów swoją elegancją i lekkością. Ich zalety postanowił wykorzystać nasz wieloletni partner, niemiecki producent mebli i autor niezwykłej kolekcji dla domów letniskowych Del Mare. Fronty spotkały się z tak dobrym przyjęciem, że postanowiliśmy zgłosić je do konkursu Diament Meblarstwa 2023. Poznaj historię tego produktu oraz całej kolekcji.

Następny wpis

Agata Sroczyńska koordynuje sprzedażą w Melaco od kilku miesięcy. Zapytaliśmy ją o pierwsze wrażenia związane z nowym miejscem pracy, ale też z branżą meblarską. Poznaj nowego członka naszej ekipy.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty MELACO, warunków współpracy oraz zamówień. Napisz lub zadzwoń do nas.

DANE KONTAKTOWE

Melaco sp. z o.o.

ul. Ciepielowska 9
67-100 Nowa Sól

 

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Agata Sroczyńska

koordynator ds. sprzedaży

DZIAŁ SPRZEDAŻY

Beata Prałat

specjalista ds. sprzedaży